Festival vědy

Komentované prohlídky výstaviště

Další letošní novinkou, kterou jsme pro vás připravili, jsou komentované prohlídky BVV. Popis a registraci na jednotlivé termíny najdete níže. Prohlídky jsou v rámci naší akce zdarma, ale prosíme - pokud se nebudete moci dostavit, dejte nám vědět, uvoníte tak místo ostatním!

Sraz na každou z prohlídek je před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Pro školy - pátek 8. 9. 2023 dopoledne

BVV od Áčka po Zetko

Pokud bydlíte v Brně, jistě jste někdy slyšeli o Brněnském výstavišti, možná jste zde někdy byli na koncertě nebo nějaké výstavě. Brněnské výstaviště ale není jen prostor pro kulturní akce - ve své době to byla skutečná pecka! Chcete se s areálem Brněnského výstaviště seznámit? Rádi byste se dozvěděli základní informace, seznámili se s historií této významné brněnské památky a jednotlivých pavilonů? Pak je komentovaná prohlídka Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko právě pro vás! Vhodné pro školáky 2. stupně ZŠ. Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Pátek
10:00
Volných míst: 2
rezervovat

Příběh cukrovarníka

Při prohlídce s názvem Příběh cukrovarníka si budeme povídat o dvou velmi zvláštních osobnostech: o Viktoru Bauerovi a Adolfu Loosovi. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Nevadí, je čas se vše dozvědět - a kdy jindy než na Festivalu vědy! První z nich, Viktor Bauer, byl rytířem, cestovatelem, pilotem, mecenášem, úspěšným podnikatelem. Podáváme se do jeho zámečku i do interiéru, který upravoval druhý jmenovaný, Adolf Loos, geniální architekt. Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).
 

Pátek
10:00 obsazeno

Pro veřejnost - od pátku 8.9. do neděle 10.9.

Áčko

Snad každému, kdo někdy slyšel o brněnském výstavišti, se jako první stavba vybaví pavilon A. Pro celé výstaviště to byla zásadní, klíčová stavba. Její modernost, čistota architektury a nápaditost uchvacují odborníky dodnes. Chcete se podívat do všech jeho koutů, vidět ho z různých perspektiv, slyšet jeho příběh? Chcete vědět, s čím se tento pavilon, postavený v jiné době a v jiném kontextu, potýká?
 
 
Přijďte, určitě se nudit nebudete! Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Pátek Sobota
14:00
Volných míst: 29
rezervovat
Volných míst: 6
rezervovat

BVV od Áčka po Zetko

Pokud bydlíte v Brně, jistě jste někdy slyšeli o Brněnském výstavišti, možná jste zde někdy byli na koncertě nebo nějaké výstavě. Brněnské výstaviště ale není jen prostor pro kulturní akce - ve své době to byla skutečná pecka! Chcete se s areálem Brněnského výstaviště seznámit? Rádi byste se dozvěděli základní informace, seznámili se s historií této významné brněnské památky a jednotlivých pavilonů? Pak je komentovaná prohlídka Brněnské výstaviště od Áčka po Zetko právě pro vás!

Přijďte, určitě se nudit nebudete! Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Neděle
14:00 obsazeno

Pro fajnšmekry

Brněnské výstaviště asi není třeba představovat. Unikátní areál architektonicky vzácných pavilonů, dějiště významných veletrhů, místo s takřka stoletou historií. Chtěli byste jej poznat ještě víc? Chtěli byste se podívat do běžně veřejnosti nepřístupných architektonických památek v rámci areálu? Chtěli byste se podívat na Brno ze střešní terasy vyhlídkové budovy a vystoupat do věže pavilonu G? Přijďte na prohlídku pro opravdové fajnšmekry! Počet návštěvníků je omezen. UPOZORNĚNÍ: Prohlídka zahrnuje dva výstupy do výškových budov, je tedy určena pro fyzicky zdatné osoby beze strachu z výšek.

Přijďte, určitě se nudit nebudete! Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Pátek Sobota
16:00
Volných míst: 12
rezervovat
obsazeno
10:00 obsazeno

Příběh cukrovarníka

Mezi moderními pavilony na Brněnském výstavišti by asi nikdo nečekal klasicistní zámeček - ale přesně takový tam opravdu stojí. Jedná se o sídlo Viktora Bauera, na jehož pozemcích dnešní BVV stojí. Přijďte na prohlídku, dozvíte se o životě tohoto skutečně renesančního muže, rytíře, cestovatele, pilota, mecenáše, úspěšného podnikatele. Podáváme se do jeho zámečku i do interiéru, který upravoval Adolf Loos, enfant terrible světové architektury. Projdeme si společně také areál výstaviště, řekneme základní informace o jeho vzniku a jednotlivých pavilonech. Tato prohlídka je bez bariér, vítáme rodiče s kočárky i vychované pejsky.

Přijďte, určitě se nudit nebudete! Sraz před BVV u sousoší Nový věk (zde).

Sobota Neděle
14:00 obsazeno
10:00 obsazeno

Festival vědy je podporován Statutárním městem Brnem a Jihomoravským krajem.